Бухгалтерія

для бізнесу і бюджетних установ

Приєднуйся

Приєднуйся до партнерської мережі.
Вигідні умови співпраці.

Найкраща світова експертиза

Створено у співпраці з Baker Tilly, що входить до ТОП-10 світових лідерів консалтингових компаній у сфері обліку та аудиту.

*BakerTilly Ukraine - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International. Входить до складу ТОП-5 кращих компаній України з аудиту, податкового та бухгалтерського обліку.

Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про заміну податку на прибуток — податком на виления капітал (ПнВК).

У чому переваги ПнВК?

Основно віднінність у того, що під податок підпадають лише ті кошти, які власник забирает з бізнесу. Ця модель вже реалізована у різних країнах — як податок, додатковий до податку, розрахованому від фінансового результату — або у чистому вигляді (Естонія, Латвія и Грузія).

Коротко кажучи, якщо власник не забирает кошти з бізнесу, то від заседі іх у розвиток бізнесу или залишає на банківському рахунку, наповнюючи ліквідність банків. Останки призводить до зниження відсоткової ставки за кредитами за економіки в цілому, що сприяє розвитку бізнесу в масштабах країни. Розвиток бізнесу призводить до звільшення кількості робочих місці і зістан. Отже, бюджет збирає ПДВ і прямі податки на зарплату.

Якщо ж власник не заселяет у розвиток бізнесу, тоді з зішений забирается в компаньії кошти (дивіденди) і платити податок на дивіденди. Для економіки країни, це значає наступне: якщо є зростання попиту (економічне зростання), держава живе за рахунок ПДВ и податків на зарплату. Якщо попиту немає (економічна криза) — держава починає жити за рахунок дивідентів.

Ключова ідея ПнВК (податку на витериа капітал) в том, що «податком обтяжується лише те, що споживається. Споживання відбувається шляхом вилучення капіталу з діяльності компанії. Таким чином, ПнВК — це податок на споживання, »- пояснив один з авторів законопроекту, партнер юридическиї фірми КМ Партнеры Олександр Шемяткін.

Механізм наступний.

Для цілей адміністрування цъого податку взято підхід з ПДВ. Базою для розрахунку податку є вартість операції. Застосовується виключно касовий метод (тільки якщо була здійснена виплата).

Перелік операцій — оподаткування ПнВК, визначений на базію платежей, які в чинному податку на прибуток використовуються для виблиня коштів з компанії. Тобто, у ПнВК використано направьований десятиліт потоков досвід України.

Для спрошення адміністрування, запропоновано не обкладати податком не контролирует оперативники між платниками ПнВК. Отже, в ПнВК оподатковуються наступать на грудь операцій, які здіснюються платником ПнВК з неплатниками ПнВК:

— виплата за владение власника (дивіденди);

— виплата пасивних доходів (роялті, відсотки);

— фінансова допомога і безкоштовне надання майна;

— інвестиції за кордон;

— перераування коштів з рахунку в Українському банку на рахунок за кордоном;

— платят за товарища (послуги) на єдиноподатника — пов’язана особа;

— коригування з трансфертного ціноутворення.

Для того, щоб чітко визначити вартість операції, до якої застосовується ставку податку, були прописані правила визначення базирование оподаткування. Також було вказано виключення — для недопущення оподатвання неправильных категорий (наприклад, придбання товарів (послуг) у неплатника ПнВК).

У Законі забагато уточнень. Усі вони покликані максимально чітко вижетти усі нананси і зменшити дискетійні повально трансформировать органів. Щоправда, якщо у платника ПнВК відсутня оподатковувана операція протягом кварталу, то декларація з ПнВК не подається. Тому більшість сьогоднішніх платників податку на прибуток (а це блицако 260 тисяч), про цей податок будуть згадувати лише в момент виплати дивідендів. Тому і ньюанси — не знадобляться.

За словами президента Петра Порошенка, таким чином повинна бути ліквідована корупційна схема адміністрування податків. Це значним чином вплине на економічний клімат країни. «А5 Бухгалтерія» чекає на позитивні зміни разом з вами!

 

 

Стати нашим партнером!
Якщо Ваша компанія працює на ринку інформаційних технологій і має бажання поширити напрямки діяльності та отримати додатковий прибуток, пропонуємо Вам стати нашим партнером у розповсюдженні, впровадженні та обслуговуванні наших систем.
Переваги співпраці з нами:
  • Найбільші знижки для партнерів на IT ринку України (від 50% до 70% від рекомендованої роздрібної ціни)
  • Досконалий технологічний програмний продукт, який має десятилітню історію розвитку
  • Якісна технічна підтримка партнерів та користувачів
  • Індивідуальний маркетинговий фонд партнера для розвитку продажів
  • Навчальні матеріали
  • Спільні маркетингові заходи
  • Інформація про Вашу компанію на нашому сайті
  • Можливість у якості партнера створювати власні конфігурації рішень для задоволення потреб клієнта в будь-якій галузі економіки і отримувати додатковий прибуток від тиражування розроблених конфігурації
Для початку партнерства необхідно тільки заповнити анкету!